PrevNext

HAKKIMIZDA

INOVASYONA BAĞIMLIYIZ

Mygos, ileri görüşlü girişimciler tarafından özel spektrumlu LED çözümleri oluşturmak, orta ve yüksek teknolojili ürünler üretmek amacıyla 2015 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Mygos, sağlıklı bitkilerin gelişmesi için mükemmel koşulları sağlayan yeni nesil tarımsal aydınlatma ve tarım teknolojilerini geliştirmeyi ve üretmeyi, kapalı dikey tarımı, minimum çevresel etki ve neredeyse sıfır riskle yeni bir hassasiyet ve üretkenlik düzeyine taşımayı amaçlamaktadır. Mygos, kontrollü ortamda ticari mahsul üretimi için tarımsal aydınlatma çözümlerinin yanı sıra kapalı dikey tarım sektörüne yönelik özel çözümler üretmektedir. Mygos, yetiştiricileri, temel tarım ürünleri için yerel ve küresel pazar talebini karşılamalarına olanak tanıyan son teknoloji kapalı dikey tarım ve hortikültür aydınlatma teknolojileriyle destekliyor. Mygos ayrıca, geliştirilen yenilikçi çözümlerin ticari pazarda kabul görebilmesi için gerçek hayattaki uygulamalarda kanıtlanmış teknolojiyi inşa etmeye odaklanmıştır.

ŞİMDİYE KADAR NE YAPTIK

2000

yazılım geliştirme ve otomasyon uygulamaları

20 yılı aşkın süredir grup şirketlerimizde yazılım geliştirme ve otomasyon uygulamaları alanlarında faaliyet göstermekteyiz.

2015

Mygos KURULDU

Mygos, Orta ve Yüksek Teknolojili ürünler üretmek amacıyla 2015 yılında kuruldu.

2016

LED aydınlatma konusunda ilk Ar-Ge çalışmaları başladi

Ar-Ge çalışmaları sonucunda LED aydınlatma sektörüne yönelik ürünler üretildi. Akvaryum aydınlatma ürünleri piyasaya sürüldü.

2017

Teknopark İstanbul bünyesinde LED Bitki Büyüme Işıkları Ar-Ge çalışmasına başlandı

Türkiye'nin yerli ve yabancı girişimcilerinin teknoloji geliştirme kapasitesine katkı sağlamak amacıyla kurulmuş bir teknoloji geliştirme merkezi olan Teknopark İstanbul bünyesinde LED Büyüme Işıkları Ar-Ge çalışması başlatıldı.

2018

İlk Hidroponik ve Aeroponik Ar-Ge proje teslimi

Kapalı alan tarım uygulamaları için Hydroponic ve Aeroponic Topraksız Tarım Ar-Ge proje çalışmalarına başlandı.

2019

LED Grow Işıkları Ar-Ge projesi tamamlandı

Teknopark İstanbul Ar-Ge Merkezi bünyesinde LED Grow Işıkları Ar-Ge projesi başarıyla tamamlandı.

2020

Bitki büyütme modüllerinin, bitki büyütme kabinlerinin ve bitki büyütme sistemlerinin prototip üretimleri tamamlandı

Tohumdan nihai ürüne kadar 25'ten fazla bitki üretildi. Bitki büyütme modüllerinin, bitki büyütme kabinlerinin ve bitki büyütme sistemlerinin prototip üretimi tamamlandı.

2021

Kapılarını Avrupa'ya Açıyor

Mygos De Germany şirketinin kurulması planlanıyor.

İŞ ORTAKLARIMIZ

Hakkimizda
Hakkimizda
Hakkimizda

Bize Ulaşın